Szerokie zastosowanie cegły dekoracyjnej

W domowych wnętrzach można wykorzystać wiele oryginalnych projektów aranżacyjnych. Szybko można się przekonać, że w sklepach oferowany jest szeroki wybór mebli oraz różnego rodzaju dodatków. Zróżnicowany wybór ułatwia kreowanie wygodnych i efektownych wnętrz.

Ozdobna cegła w domowych wnętrzach

cegła dekoracyjna białaNowoczesne pomieszczenia dopracowane są we wszystkich szczegółach. Oprócz komfortowego wyposażenia dużą rolę odgrywają różne materiały wykończeniowe, które nadają całej przestrzeni niebanalnego charakteru. Sposób wykończenia ścian wpływa na ogólną estetykę wnętrza, a także na dodatkowe walory wizualne. Zarówno w klasycznych, jak też w nowatorskich wnętrzach można wykorzystać motyw cegły, który nadaje pomieszczeniom nietuzinkowego wyrazu. Jednym z najczęściej wybieranych wariantów jest cegła dekoracyjna biała, która pasuje do różnych pomieszczeń, a także do wielu form domowego wyposażenia. Białe cegły można wyeksponować np. na dużej ścianie telewizyjnej lub przy zabudowie kominkowej. Co ważne – ściana wykończona białą cegłą doskonale wygląda w zestawieniu ze ścianami wykonanymi w wyrazistych kolorach. W takich sposób można również zaprojektować tylko fragment ściany, który będzie stanowił nietuzinkowy akcent dekoracyjny dla całego pomieszczenia. Ceglane płytki rewelacyjnie wyglądają w salonie, w przedpokoju, a także w sypialni czy pokoju młodzieżowym – możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo. Warto pamiętać, że białe cegły świetnie sprawdzają się także w mniejszych wnętrzach.

Atrakcyjnie zaprojektowane wnętrza to spora satysfakcja dla właścicieli mieszkania. Odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe umożliwiają wyeksponowanie poszczególnych aspektów wyposażenia. Wygląd ścian i podłóg zawsze ma duże znaczenie dla finalnego efektu aranżacyjnego.