Szkło dekoracyjne czy druk na szkle?

Czy laminowane szkło dekoracyjne jest lepsze od bezpośredniego wydruku na szkle? Na pewno tak jeśli chodzi o szkło w kuchni czy w łazience, ponieważ są one bardziej podatne na wiele czynników. Bezpośredni wydruk na szkle nie jest aż tak wytrzymały w starciu z wodą czy parą wodną, mógłby szybciej uszkodzić się, szczególnie jeśli jest to szkło do kuchni.

Aranżacja kuchni nie musi być nudna – odpowiednie szkło do kuchni otwiera wnętrza, rozjaśnia je i unowocześnia.

szkło do kuchniKolorowe szkło do kuchni, a może wydruk? Dobry wybór wymaga wiedzy na temat różnic. Na pewno widoczną różnicą między szkłem laminowanym a bezpośrednim wydrukiem na szkle jest jakość ponieważ grafiki szkła laminowanego drukowane są w bardzo wysokiej rozdzielczości, co daje niezwykłą wyrazistość obrazu. Niestety taka jakość nie jest możliwa do osiągnięcia w przypadku bezpośredniego druku na szkle. Co sprawia, że zastosowanie szkła laminowanego jest korzystniejsze? Na pewno bezpieczeństwo, na tym nie powinno się oszczędzać a dzięki laminowaniu szkło nawet po rozbiciu nie rozpada się na kawałki, jest to możliwe dzięki folii laminującej, która utrzymuje je na miejscu. Wcześniejsze zahartowanie potrzebne jest w przypadku szkła bezpośrednio zadrukowanego co znacznie podnosi koszty produkcji. Inną zaletą szkła laminowanego jest na pewno wytrzymałość, element dekoracyjny znajduje się pomiędzy dwiema taflami szkła, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia i zarysowania, zabezpieczony przed powietrzem i wilgocią, a także wpływ środków chemicznych. Niestety bezpośrednie zadrukowania szkła nie dają takiego zabezpieczenia i gwarancji ochrony.

Szkło laminowane daje też inne możliwości takie jak duży wybór elementów dekoracyjnych czyli zdjęcia, dziecięce rysunki, tapety, gazety, liście i trawy, materiały tekstylne i inne płaskie tworzywa. Wybór w przypadku szkła bezpośrednio zadrukowanego ogranicza się tylko do grafik. Najważniejszą dla klienta różnicą jest różnica cenowa, i tutaj cena paneli szklanych jest znacznie wyższa niż bezpośredniego wydruku na szkle, ale ciężko rozpatrywać tutaj czy w przeciągu iluś lat co wychodzi taniej. Szkło do kuchni musi być laminowane. Tylko wtedy jest dobrą inwestycją, nie tylko pięknie wygląda, jest wytrzymałe, bardzo łatwo można je wyczyścić, a bezpośrednie drukowanie na szkle nie daje jednak takich samych efektów jak laminowanie szkła.