Szkoła językowa czy firma szkoleniowa – gdzie zapisać się na kurs językowy?

Oferta kursów językowych jest bardzo szeroka. Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym, nie powinny więc mieć większego problemu ze znalezieniem zajęć dla siebie. Najszersze możliwości mają wszyscy, których interesuje język angielski, ponieważ to właśnie on króluje w niemal wszystkich ofertach szkół językowych.

Angielski Bydgoszcz

angielski bydgoszczKlienci znajdą kursy angielski przez skype dla różnych grup wiekowych, prowadzone wieloma metodami (np. Metodą Callana czy Helen Doron). Szkoły językowe proponują również szkolenia językowe dla firm, zajęcia przygotowujące do egzaminów na międzynarodowe certyfikaty, kursy przygotowujące do matury czy egzaminu maturalnego bądź kurs polskiego dla obcokrajowców. Szkoły językowe pracują od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu niemal każdy może dobrać zajęcia, które nie będą kolidować z pracą, obowiązkami domowymi, zajęciami na uczelni czy lekcjami w szkole.
Szkoła językowa ma jednak poważnego konkurenta w postaci firm szkoleniowych, które wprowadziły do swoich ofert wiele kursów językowych. Nauka angielskiego, oferowana przez firmy szkoleniowe, kierowana jest przede wszystkim w stronę klientów biznesowych. Firmy proponują zarówno tzw. Business English, jak i specjalistyczne szkolenia dla konkretnej branży. Dużym zainteresowaniem cieszy się angielski dla lekarzy i personelu medycznego, farmaceutów, inżynierów (techniczny). Takie szkolenia mają postać intensywnych kursów, które pozwalają poznać wyłącznie specjalistyczną terminologię charakterystyczną dla konkretnego zawodu. Naukę podejmują zarówno osoby, które planują karierę zawodową poza granicami Polski, jak i specjaliści, którym zależy na kontaktach z zagranicznym środowiskiem branżowym czy możliwości swobodnego czytania fachowej literatury w oryginale. Na podobnych zasadach odbywa się także nauka francuskiego oraz wielu innych języków europejskich i spoza Europy.
Firmy szkoleniowe często organizują zajęcia w siedzibie firmy klienta. Przedsiębiorstwa mogą również zamówić dedykowane szkolenia językowe mające postać intensywnych zajęć, które są prowadzone w atrakcyjnych ośrodkach wypoczynkowych. To pozwala zmienić naukę w wyjazd motywacyjny dla pracowników.