Szkolenia dla osób pracujących z ludźmi

Szkolenia to temat, któremu poświęca się ostatnio coraz więcej czasu. Na każdym kroku atakują nas szkolenia miękkie, szkolenia dla firm i szkolenia dla urzędników. Reklamy zachęcające do udziału w określonym szkoleniu znajdziemy zarówno w Internecie, prasie, jak i telewizji.

Szkolenia miękkie dla każdego

szkolenieNieraz można natknąć się na nie również na bilbordach i słupach ogłoszeniowych. Kim mogą być adresaci takich szkoleń? Z całą pewnością znaczną część szkoleń kierowana jest do tych, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z innymi ludźmi. Jest to bardzo duża grupa ludzi, którzy wymagają szkolenia w rozmaitych aspektach. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że praca z innymi jest pracą bardzo stresującą. W związku z tym spora część tego rodzaju szkoleń i warsztatów prowadzona jest w ukierunkowaniu na metody radzenia sobie ze stresem. Osoby uczą się, jak się relaksować, jak nie dać się sprowokować i ogólnie jak radzić sobie ze sobą trudną pracą. Dzięki temu stają się bardziej wyciszone, nie dają się wyprowadzić z równowagi, chętniej przychodzą do pracy, a proces wypalenia zawodowego występuje u nich zdecydowanie później. Spora część szkoleń dla osób pracujących z innymi poświęcona jest również rozmaitym metodom wpływu społecznego.

I chodzi tutaj o dwojakie ujęcie. Przede wszystkim osoba taka ma się nauczyć, jak wpływać na swojego klienta, aby ten zachowywał się w sposób pożądany. Po drugie musi nauczyć się rozpoznawać próby manipulacji i nauczyć się sobie z nimi radzić. A to w wielu wypadkach naprawdę nie jest proste.