Szpachla do betonu – wybierz odpowiednią!

Beton, jako jeden z najpowszechniej stosowanych i najbardziej znanych materiałów budowlanych stosunkowo szybki się niszczy. W celu uzupełnienia ubytków w ścianie naszego domu, garażu, muru wokół posesji sięgamy po wiaderko z potrzebną mieszanką uszczelniającą i nieodzowne narzędzi każdego majsterkowicza – szpachlę do betonu.

Dlaczego wybór odpowiedniej szpachli do betonu ma znaczenie?

szpachla do betonuSzpachla do betonu to narzędzie z pozoru proste w obsłudze i oczywiste, a jednak nim schwycimy ją w dłoń, warto zastanowić się przez moment jaki rodzaj narzędzia wybrać z oferty dostępnej na rynku. Przy wyborze szpachli do betonu najistotniejszym bodaj kryterium jest to, czy szpachla przeznaczona będzie do prac budowlanych wewnątrz budynku czy też na terenie zewnętrznym; w przypadku prac w pomieszczeniach zamkniętych sprawa jest prosta, ponieważ nawet tańsze modele doskonale zdadzą egzamin skuteczności. Jeśli zaś chodzi o zabudowania wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych do wyboru mamy między innymi szpachle mrozoodporne powszechnie dostępne w każdym sklepie budowlanym. Mrozoodporna szpachla do betonu wytrzyma z powodzeniem nawet temperatury przekraczające minus 25 stopni. Oprócz szpachli wytrzymałych na niskie temperatury na rynku dostępne są też szpachle przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem i ryzykiem uszkodzenia poprzez intensywne użytkowanie (np. w pracach chodnikowych lub przy renowacji posadzek fabrycznych). W tym przypadku im większa powierzchnia wymaga betonowania tym solidniejszy produkt powinniśmy wybrać.

Widzimy zatem, że sprawa wyboru odpowiedniej dla naszych szpachli do betonu nie jest sprawą aż tak oczywistą jak mogłoby się to z pozoru wydawać. Każdy, kto ma styczność z renowacją murowanych powierzchni winien zastanowić się do jakich celów przeznaczone będzie wybrane przez niego narzędzie.