Tablice interaktywne esprit

Szkolne tablice pełnią bardzo ważną rolę w edukacji. Dzięki niej nauczyciel może przelać wszystkie swoje myśli oraz swoją wiedzę na ową tablicę. Bez niej przekazywanie wiedzy jest o wiele bardziej trudniejsze. Pozostaje jedynie komunikacja werbalna. Lecz z biegiem czasu w szkołach pojawiło się coś znacznie lepsze i wygodniejsze w pracy z uczniami. Są to tablice interaktywne esprit.

Czym są zatem tablice interaktywne ?

tablice interaktywne espritTablice interaktywne to urządzenia, które reagują na dotyk. umożliwiają współpracę z komputerem, który jest podłączony do tablicy interaktywnej. Obraz na niej pojawia się również poprzez projektor multimedialny. Te wszystkie urządzenia stanowią najlepsze trio w edukacji. Ale to tablica interaktywna jest najbardziej rozchwytywana. Dzięki niej zapominamy już o zielonych, starych tablicach, do których niezbędna była kreda. Która niestety pozostawiała białe plamy na dłoniach i ubraniach. Niezbędne do zmycia jej z tablicy była gąbką, którą trzeba było często moczyć. Tablica pozostawiała brzydkie ślady a kreda szybko się skończyła i niezbędny był zakup nowej. Do pracy z tablicą interaktywną potrzebna jest jedynie dłoń, a właściwie palec, bo tylko tyle potrzeba aby napisać coś bądź narysować. Tablica interaktywna to najlepsze urządzenie w pracy z uczniami. Nauczyciel z łatwością może otworzyć plik, zdjęcia, filmy. Wszystko za dotknięciem palca. Nie potrzeba kabli, rzutników, osobnych podłączeń. Wszystko staje się proste i przyjemnie.

Tablice interaktywne esprit to idealny pomysł na kreatywną lekcję z uczniami. Koniec z nudną lekcją, przy tablicy z kredą, na której nic nie widać. Koniec z wycieraniem tablicy mokrą gąbką, która pozostawia ślady. Wystarczy tylko otworzyć się na nowe możliwości i korzystać z nich w pełni.