Tani kontener mieszkalny

Z pewnością wielkość domu ma znacznie, bo wpływa na jakość życia w nim. Liczy się też ilość mieszkańców oraz ich wymagania co do standardu. Można go wybudować za kilkadziesiąt, ale też za kilkaset złotych, ponieważ rozwiązań konstrukcyjnych jest naprawdę wiele.

Jakie jest wyposażenie kontenerów mieszkalnych?

kontener mieszkalny z kuchnią i łazienkąMiejsce, w którym mieszkamy, powinno być bezpieczne i zapewniać ochronę przez zimnem, deszczem i słońcem. Najczęściej wybierane są domy z cegły, ponieważ mogą służyć kilku pokoleniom, ale ich wadą jest wysoka cena i długi czas budowy. Atrakcyjną alternatywą dla nich jest kontener mieszkalny z kuchnią i łazienką oraz dowolną ilością pokojów. Niewątpliwą zaletą domów kontenerowych jest ich modułowy charakter, który pozwala na szybkie rozbudowanie obiektu. Jeżeli chodzi o ich budowę, to są one niemalże w całości wykonywane w dużych halach produkcyjnych, a na miejsce przyjeżdżają już gotowe domy. Domy z kontenerów nie wymagają wykonywania wykopów pod fundamenty, a jedynie wyrównania podłoża. Jeżeli chodzi o urządzenie wnętrza kontenerów, to panuje tu dość duża dowolność, ponieważ wnętrze niczym się nie różni od standardowych lokali. Jedynym ograniczeniem może być powierzchnia i kształt kontenerów. Jednakże łącząc je ze sobą, można uzyskać całkiem sporą powierzchnię całkowitą, choć o określonym kształcie. Kontenery mieszkalne początkowo były wykorzystywane przez firmy budowlane jako lokal do zamieszkania, ale z czasem stały się one doskonałą alternatywą dla standardowych domów.

Cena domu murowanego może sięgać nawet pięciuset tysięcy złotych, natomiast domu z kontenerów wynosi mniej niż połowa jego wartości. Ponadto są one ekologiczne, w przeciwieństwie do domów jednorodzinnych z cegieł. Są tańsze, ale też równie komfortowe.