Terapie lecznicza w komorze hiperbarycznej

Pierwsze komory hiperbaryczne nie były tak zaawansowane jak dzisiejsze i dostępne były tylko dla jednej osoby. Dziś postęp technologiczny umożliwił stworzenie innowacyjnych komór, które są znacznie bardziej wydajne i też kabiny są wieloosobowe.

Jaka terapia odbywa się w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna cennik krakówO leczniczych właściwościach tlenu wiadomo już od dawna, dlatego też wiele osób z chorobami układu oddechowego były wysyłane na specjalne terapie tlenowe. Są one prowadzone w komorach hiperbarycznych, gdzie wprowadzany jest tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niż atmosferyczne. To z kolei niweluje fizjologiczne bariery tlenu przenikania do komórek, przez co dociera on nawet do miejsc niedotlenionych. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna cennik Kraków jest miastem, w którym realizowane są indywidualne i grupowe terapie tlenowe. Przeważnie komory hiperbaryczne są wieloosobowe, gdyż są ekonomiczniejsze, bo w jednej chwili terapię może przeprowadzać nawet kilkanaście osób. Wszyscy pacjenci są w bieliźnie oraz nie mają na sobie żadnych ostrych elementów. Jedna terapia tlenowa kosztuje od dwustu pięćdziesięciu do czterystu złotych i trwa trzydzieści – czterdzieści pięć minut. W tym czasie odbywają przynajmniej dwie przerwy po kilkanaście minut. W normalnych warunkach, rozprowadzanie tlenu zależy od ukrwienia danego miejsca w ciele, natomiast w komorze hiperbarycznej jest to trzy razy wydajniejsze, gdyż stwierdza się zwiększony poziom tlenu w krwi, limfie i płynie rdzeniowo – mózgowym.

Coraz więcej ludzi dostrzega zalety tlenoterapii i zapisują się na nią już nie tylko osoby chore, ale zdrowe, chcące zadbać o swoje zdrowie. Zwiększona ilość tlenu w organizmie wpływa bardzo korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego też tak wiele osób korzysta z komór.