Transport psa oraz kota

Wakacje się zaczęły, i każdy z nas ma ochotę wyjechać gdzieś na długi urlop samochodem lub innego rodzaju transportem. Wiele osób zabiera ze sobą czworonogi. Co więc zrobić aby nasze pupile nie stresowały się podróżą oraz czuły się komfortowo? Sklep zoologiczny pozwoli nam się zaopatrzyć w potrzebne sprzęty oraz nowe zabawki dla naszych pupili. Możemy tam również zakupić szczotki do czesania sierści naszego czworonoga, smycz, zabawki dla gryzoni, kotów oraz psów, akcesoria dla gryzoni oraz innych zwierząt.

kot•Przygotowanie psa do podróży

Jeśli szykujecie się na długą podróż samochodem, a wasz pies wcześniej nie jechał tak długo musicie go najpierw do niego przyzwyczaić.

1.Pamiętajcie by zaopatrzyć się w koc oraz specjalne pasy dla psów. Oprócz tego ważne są postoje co 2 godziny, aby pupil mógł załatwić swoją potrzebę lub po prostu się przejść. Dawajcie psu jego ulubioną karmę oraz świeżą wod. Ważne jest aby ktoś usiadł z pupilem z tyłu aby nie stresował się za bardzo.
2.Gdy czworonóg oswoi się już z pojazdem wrzućcie mu do samochodu jego ulubione zabawki.
3.Nie zamykajcie psa na siłę w samochodzie, ponieważ później może mieć traumę do końca życia i już nigdy nie uda wam się go zaciągnąć do pojazdu.
4.Jeśli pies boi się wsiąść do samochodu, nie zmuszajcie go do wsiadania. Zastosujcie metodę małych kroczków.
5. Włóżcie do środka pojazdu smakołyki psa i wskażcie je mu.

•Jak przygotować kota do podróży samochodem?
Sklep zoologiczny pozwoli nam się zaopatrzyć w transporter dla kota. Najczęściej właśnie w transporterku przewozi się pupile. Zanim postanowicie wsadzić kota do niego na kilka godzin, zacznijcie przyzwyczajać pupila do przebywania w nim.

1.Najlepiej posadźcie transporter z kotem na tylnym siedzeniu , dzięki temu kot będzie mógł was obserwować. W tracie postojów pogłaskajcie kota i podajcie mu świeża wodę oraz coś do przegryzienia.
2.Wystawcie transporter w pokoju i wrzućcie do niego ulubione zabawki waszego pupila, przysmaki oraz kocyk. Nie wsadzajcie kota na siłę, sam się musi przełamać.
3.Jeśli kot już wejdzie do transportera nie zamykajcie go od razu.
4.Zostawcie transporterek na kilka dni w pokoju. Jeśli kot będzie chciał w nim spać, pozwólcie mu, to pozwoli szybciej mu się przełamać.