Uczę w szkole językowej

 

Praca nauczyciela od zawsze była mi bliska. Moja mama uczyła polskiego w liceum, natomiast mój ojciec był wykładowcą na uniwersytecie. Sam też chciałam kontynuować rodzinne tradycje i zająć się nauczaniem. Interesowały mnie języki obce, szczególnie angielski. To uniwersalny język, który zawsze się przydaje.

Szkoła językowa i praca lektora

angielski bydgoszczPo skończonych studiach lingwistycznych i po kursie pedagogicznym mogłam iść do pracy. Chciałam uczyć w liceum i tam dostałam pracę. Jednak nie do końca mnie to satysfakcjonowało. Grupa uczniów była bardzo duża, a ich umiejętności zróżnicowane, mimo iż po wstępnym kursie trafili do jednej grupy. Musiałam zwalniać tempo lekcji, żeby każdy za nim nadążył, a wtedy bardziej zdolni uczniowie musieli się nudzić. Rozmawiałam o tym z dyrektorką i z innymi nauczycielami ale powiedzieli mi, że tak to zawsze było i nic nie da się zrobić. Czułam się coraz bardziej sfrustrowana i smutna. Lekcje nie dawały mi już satysfakcji ani przyjemności, raczej mnie męczyły i już nie starałam się tak bardzo. Postanowiłam poszukać pracy w innym miejscu i tak trafiłam do szkoły językowej. Tam od razu poczułam się o wiele lepiej. Mogłam pracować z uczniami w sposób kreatywny i wszyscy reprezentowali mniej więcej ten sam poziom. Starłam się urozmaicać moje zajęcia, a uczniowie to doceniali. Znowu miałam ochotę uczyć. Czułam się jak ryba w wodzie. Szkoła językowa pozwoliła mi rozwinąć skrzydła i przywróciła mi chęć nauczania. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym jeszcze kiedykolwiek uczyć znowu w szkole. Dokonałam dobrego wyboru zawodowego.

Szkoła językowa to idealne miejsce pracy dla każdego, kto kocha nauczanie, jednak chce to robić w komfortowych warunkach z uczniami, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę i przygotowują się do zajęć.  

Najnowsze informacje na http://www.szybkiangielskibydgoszcz.pl