Udany wyjazd do Kudowy

Każdy z nas kojarzy piękną Kudowę Zdrój z popularnej kaplicy czaszek, muzeum zabawek czy bliskiej odległości do gór stołowych. Jest ona często pomysłem na spędzenie wolnego weekendu bądź przystankiem podczas dłuższej trasy w Tatry. Jednak rocznie przyciąga wielu turystów i można spędzić tam bardzo sympatycznie nasz wolny czas. Jeżeli chodzi o miejsca godne polecenia to nie możemy zapomnieć, że tam można dobrze zjeść.

Pomysł dla obiad w Kudowie Zdrój

restauracja kudowaOferta gastronomiczna w tym mieście jest szeroko rozwinięta i każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Jeżeli chodzi o klasykę to dobra restauracja kudowa zapewni nam kuchnię polską. Tutaj na największych głodomorów czekają najbardziej tradycyjne dania takie jak kotlet schabowy czy pierogi. Jest to coś dla osób, które nie chcą szukać innowacyjnych restauracji i zadowolą się tradycyjnymi przysmakami. Jednocześnie mogą liczyć na pełne talerze jedzenia. Dla osób, które szukają czegoś prostego ale nie chcą wychodzić z domu z różnych powodów najlepsza może okazać się kuchnia włoska. Tutaj oczywiście mamy na myśli makarony, pasty i pizze. Są to dania na tyle neutralne, że każdy je zna. Dlatego zdecydowanie warto pokusić się o pyszną pizzę jeżeli właśnie wróciliśmy z gór i nie chcemy jeszcze wychodzić na miasto. Jest to świetne rozwiązanie w takich momentach.

Ponadto każdy z kuchni włoskiej jest w stanie wybrać coś w sam raz dla siebie. Kolejną alternatywą są kuchnie tajskie, które możemy spotkać w Kudowie Zdrój. One zachęcają do posmakowania trochę bardziej egzotycznych smaków. Oczywiście kuchnia tajska łączy się z chińską i indyjską dlatego smaki tutaj mogą być bardzo podobne. Jej ogromną zaletą jest oczywiście bardzo niska cena, która potrafi zachęcić. Warto o tym pomyśleć jeżeli jedziemy w to miejsce.