Urodziny w hotelu

Jeszcze kilka lat temu dla każdego polaka obchodzenie urodzin kojarzyło się tylko z jednym. Trzeba ugotować gar bigosu, kupić dużo wódki i upiec tort, jednym słowem impreza w domu w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Taki sposób obchodzenia urodzin był czymś w rodzaju tradycji i to tradycji mocno ugruntowanej w świadomości polaków.

Wybieramy hotel do zorganizowania urodzin

hotelGłównie z racji tego, że Polacy jako naród, bez względu na to czy ktoś jest z takiej miejscowości jak Gorzów, Słubice czy Myślibórz, wszelkie uroczystości lubią celebrować w dość huczny sposób i to koniecznie z dużą ilością alkoholu. Jednak ostatni czasy można zaobserwować, że tradycja ta zmienia się. Trudno powiedzieć co na to wpływa, choć można by przyczyn tego faktu dopatrywać się w kulturze zachodniej, która dość mocno oddziałuje na nasza. Na czy zatem polega ta zmiana? Po pierwsze zmienia się charakter czy może klimat samej uroczystości, która z takiej dość mocno rubasznej staje się bardziej kameralna, czyli przestaje jej towarzyszyć głośna typowo polska muzyka i różnego rodzaju przyśpiewki, zamiast tego, muzyka jeśli jest to leci tylko w tle a przy stole prowadzi się różnego rodzaju rozmowy, w bardzo kulturalny sposób. Co ciekawe odeszła także tradycja urządzania potańcówek, które dawniej były nieodzowną częścią każdej imprezy urodzinowej. Można czyli powiedzieć, ze same przyjęcie urodzinowe stały się bardziej eleganckie, można w tym momencie zaryzykować stwierdzenie, że zmiana ta jest spowodowana tym, że i Polacy stali się bardziej eleganccy. Zmiana charakteru imprezy nie jest jednak jedyną zmianą jaka miała miejsce, zmieniło się też właśnie miejsce organizacji tego rodzaju przyjęć. Otóż obecnie coraz mniej osób decyduje się na wyprawianie urodzin w domu, najczęściej takie przyjęcie odbywa się w hotelu czy raczej hotelowej restauracji. Czemu akurat takie miejsce? Raz, że jest to względnie wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba się samemu zajmować przygotowaniem choćby potraw na przyjęcie urodzinowe czy zajmować się dekoracją stołu.

Dodatkowo hotel czy też precyzując sala hotelowa w której organizuje się przyjęcie jest zwykle bardzo ładne i elegancka, co doskonale pasuje do nowego klimatu jaki towarzyszy urodzinowym uroczystością. Trudno nie zauważyć, że jest to bardzo duża zmiana z porównaniu z wcześniejszym stanem rzeczy.