Urządzamy dom

Każdy dom wygląda inaczej. Nawet z pozoru identyczne bliźniaki albo domu w szeregowcu, okazują się kompletnie od siebie inne, kiedy tylko przekroczymy ich próg. Mamy wtedy wręcz wrażenie, że wkraczamy w inny świat.

Jak urządzić dom?

ZasuwaOd czego zależy wystrój domu? Oczywiście najczęściej od gustu osoby, która w nim mieszka. Nieco rzadziej to właśnie architekt i projektanci wnętrz zadecydowali praktycznie o wszystkim, co znajduje się w domu, począwszy od firanek, przez zawiasy w szafkach, a niekiedy nawet zasuwy w prowadzących do piwnicy niewielkich drzwiach znajdujących się w przedpokoju. Czym można wytłumaczyć takie zachowanie? Niektórzy oczywiście twierdzą, że są zbyt zajęci swoją pracą i zarabianiem pieniędzy niezbędnych do wybudowania domu, aby zajmować się jeszcze tym, co dokładnie w nich powstaje. Żartują nawet, że skoro nie mają pojęcia jak wyglądają prawidłowo zamontowane okucia budowlane albo czym powinny charakteryzować się właściwie ułożone płytki na podłodze w łazience, to lepiej będzie, jeśli nie będą się wtrącać i całą pracę pozostawią fachowcom do tego zatrudnionym. Oczywiście w tego typu domu wcale nie mieszka im się gorzej niż osobom, które dopracowały w nim samodzielnie każdy szczególik, począwszy od rozstawu wszystkich ścian, poprzez kolor i wzór płytek aż do umieszczenia każdej jednej doniczki z kwiatkiem na parapecie.

Będą zadowoleni z faktu, że ich dom wygląda przytulnie i schludnie i że dodatkowo nie musieli poświęcać jakoś wyjątkowo dużo czasu na doglądanie długo ciągnącej się budowy i remontów.