Usługi detektywistyczne moim nowym zajęciem

Zawsze pracowałem w policji. Tam zajmowałem bardzo poważne stanowisko i miałem bardzo dużo doświadczenia. Niestety pewnego dnia dowiedziałem się, że nadszedł wielki kryzys i muszą zwolnić część pracowników.

Postanowiłem zostać detektywem

DetektywJa byłem narażony od dłuższego czasu, ponieważ w przeszłości bardzo angażowałem się w prowadzone śledztwo i łamałem zasady. Mój przełożony nie był do mnie pozytywnie nastawiony i wiedziałem, że mogę pożegnać się z posadą. Przypuszczenia okazały się smutną rzeczywistością i nie było innego wyjścia. Musiałem w końcu poszukać czegoś nowego. Wielką pomocą dla mnie okazał się znajomy detektyw z Katowic. On znał mnie od wielu lat i stwierdził, że ma dla mnie stanowisko. Nie wiedziałem czy się w tym odnajdę, ponieważ w takich agencjach zasady były trochę inne. Jednak zawsze doprowadzałem swoje sprawy do końca i miałem nadzieję, że się w tym odnajdę. Współpracę zaczęliśmy od połowy lutego. Na początku wysyłał mnie na konieczne szkolenia. Na nich nauczyłem się jak poprawnie działać w różnych sytuacjach i jakie mam ograniczenia ze strony prawnej. Musiałem się dostosowywać do nowych reguł. Po pięciu miesiącach usługi detektywistyczne stały się dla mnie wspaniałą rzeczywistością. Miałem tam stałych klientów i angażowałem się w sprawy związane ze śledztwami. Oczywiście cieszyłem się, ponieważ znalazłem równie dobre zajęcie i nie mogłem narzekać na nudę.

Czasami spędzałem dzień na usuwaniu podsłuchów albo obserwowaniu jednej osoby. Wraz z innymi tworzyliśmy naprawdę zgrany zespół. Cieszyłem się, że odnalazłem się w nowych realiach.