Opieka prawna mnie zawiodła

Prowadzenie biznesu nigdy nie było prostą sprawą, szczególnie jeśli działa się w szeroko pojętej branży medycznej. Nie jestem lekarzem, ale często pracuję w pracownikami służby zdrowia.

Opieka prawna czasem nie jest wystarczająca

Opieka prawnaMoja własna działalność gospodarcza miała się całkiem nieźle, aż nastąpił kryzys. Interes nie szedł tak jak powinien, klienci chcieli by ich należności rozkładać na raty, a i tak spóźniali się z płatnościami. Nie mogłam pozwolić, by nadal tak to wyglądało. Rozumiem, że może być im ciężko, ale ja też muszę się z czegoś utrzymać. Postanowiłam, że zanim wezmę ściąganie należności to najpierw poradzę się specjalisty w tej dziedzinie. W końcu ściąganie należności do ostateczność, do której nie chciałam sięgać. Wolę załatwiać sprawy polubownie, niż od razu ciągać się po sądach, komornikach czy innych prawnikach. Uznałam, że opieka prawna to coś dla mnie. Doświadczony prawnik na pewno podpowie mi co dalej robić. Trudno mi było jednak znaleźć kogoś, kto wie, na czym polega prawo medyczne. Jest to wąska specjalizacja i nikogo w mieście nie znalazłam, kto by się tylko tym zajmował. Musiałam się zadowolić radcą prawnym, który miał już kilka spraw medycznych na koncie. Niestety, mój radca prawny nie poradził mi dobrze.

Powiedział, że lepiej jest się dogadywać ze wszystkimi, a nie chodzić do sądów. To był błąd. Trzeba było do razu sięgać po ściąganie należności, a nie czekać, bo to nic nie dało, a ja się tylko bardziej denerwowałam. Następnym razem dwa razy się zastanowię, czy to co mówi prawnik jest dla mnie dobre.