Waciki do zmywania makijażu

 

Make-up oraz pielęgnacja twarzy to czynności, które każdego dnia wykonuje wiele kobiet. Podstawą każdego zabiegu, który ma poprawić stan naszej cery, jest dokładne jej oczyszczenie. Jakich produktów do tego używać, aby prawidłowo zadbać o skórę? Jak poradzić sobie z makijażem wodoodpornym, który ciężko się zmywa?

Waciki wielokrotnego użytku do zmywania makijażu

waciki wielorazoweJeśli chcemy każdego dnia nakładać makijaż, musimy zadbać o prawidłową pielęgnację skóry naszej twarzy. Niektóre produkty do makijażu bardzo obciążają cerę, powodując jej suchość czy powstawanie nieestetycznych wyprysków. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżanie jej i, przede wszystkim, kompleksowe oczyszczanie. Do zmywania pełnego makijażu, w szczególności mocnego, wykorzystuje się najczęściej waciki bawełniane w dużej ilości oraz płyn do demakijażu. Zużyte waciki wyrzuca się do śmieci, co generuje ogromną ilość odpadów, które zanieczyszczają środowisko naturalne. Poza tym, ciągłe kupowanie nowego opakowania płatków kosmetycznych stwarza dodatkowe koszta. Warto zainwestować w waciki wielorazowe, których możemy użyć bardzo wiele razy – wystarczy po użyciu wyprać je ręcznie lub wrzucić do pralki. Po wyschnięciu są na nowo gotowe do użytku. Waciki wielokrotnego użytku wykonane są ze specjalnego materiału, który pozwala na zmycie makijażu jedynie przy użyciu czystej wody. To wspaniałe rozwiązanie dla osób o cerze wrażliwej na różne produkty do demakijażu. Oczywiście, wacik można pomoczyć płynem, aby zmyć na przykład makijaż wodoodporny.

W trosce o środowisko i ilość generowanych odpadków powinniśmy zastanowić się nad wymianą klasycznych wacików bawełnianych, na waciki wielorazowe. Można prać je kilkukrotnie i używać na nowo, dzięki czemu wystarczą nam na bardzo długi czas i obędziemy się bez kupowania opakować klasycznych płatków kosmetycznych.