Walizki wittchen oraz ekspedycja w celu badania życia żyraf

Dzika przyroda jest wielką tajemnicą. Ja od najmłodszych lat starałem się ją odkryć. Również związałem z nią swoją przyszłość. Moja praca polegała na różnych ekspedycjach naukowych. Musiałem nagrywać życie dzikich zwierząt. Oczywiście zajmowaliśmy się niszczeniem pułapek zastawianych przez kłusowników oraz ochroną środowiska naturalnego.

Walizki wittchen nie nadawały się na ekspedycję

Walizki wittchenW czerwcu czekała mnie wyprawa do Czadu w Afryce. To było naturalne środowisko żyraf. Naszym zadaniem było badanie ich funkcjonowania i stylu życia. Moje przygotowania rozpoczęły się już od listopada. Okazało się, że moje stare walizki wittchen były w bardzo złym stanie i musiałem nabyć coś dużo bardziej funkcjonalnego. Chciałem aby były zrobione z wytrzymałego materiału. Wcześniej wpadły mi w oko walizki od Ryanaira. Ich cena była bardzo droga. Niestety wiedziałem, że jak wrócę to będą one do niczego. Afryka ma specyficzny klimat, a naszym noclegiem będą namioty. Nastawiałem się na to, że nawet pożegnam swoje dotychczasowe walizki kabinowe wykonane ze skóry. Również musiałem zabrać resztę bardzo cennych przedmiotów takich jak specjalnie przystosowane aparaty, kamery i zamaskowane drony. Nasze walizki do samolotu miały zawierać niebezpieczne przedmioty, a to wymagało zgody od przewoźnika. Każde walizki na kółkach musiały zostać przeszukane oraz prześwietlone pod różnymi kątami. Żyrafa jest najwyższym ssakiem lądowym.

Zasiedlają zazwyczaj sawanny, tereny trawiaste oraz lesiste bogate w potrzebne do funkcjonowania pożywienie. Niestety mają one naturalnych wrogów. Polują na nie lwy, a młode osobniki zostają ofiarami lampartów, hien oraz likaonów. Dorosłe osobniki nie mają silnych więzi społecznych jednak zazwyczaj gromadzą się w luźnych grupach.