Weekend po ciężkich egzaminach w Świętokrzyskim

 

Każdy student wie czym pachnie sesja. Ten stres jaki przeżywa każdy chyba nie jest do porównania z niczym. Ja studiuję inżynierię i budowę mostów. Jest to ciężki kierunek, bo techniczny. Przed sesją trzeba się naprawdę dużo uczyć. Ta sesja była dla mnie i moich przyjaciół wyjątkowo ciężka. Dlatego postanowiliśmy się skrzyknąć i wyjechać na zasłużony wypoczynek.

W Świętokrzyskim weekend minął nam przyjemnie i szybko

przyjemny weekend w świętokrzyskimDługo zastanawialiśmy się nad tym jaki kierunek będzie najciekawszy dla grupki studentów. Na początku pomyśleliśmy o tym, aby pojechać nad morze. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że była to sesja zimowa a nie letnia i taki wypad nie ma sensu. Kolega powiedział, że jego brat ostatnio spędził naprawdę przyjemny weekend w świętokrzyskim i być może to jest dla nas odpowiedni kierunek. Otworzyliśmy komputery i znaleźliśmy bardzo wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić. Chcieliśmy tam spędzić taki sam uroczy weekend, jednak okazało się iż jest tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia, że dwa dni to zdecydowanie za mało. Znaleźliśmy bardzo fajną bazę noclegową i zdecydowaliśmy się pozostać tam na pięć dni. Tyle fantastycznych ruin średniowiecznych zamków a także zaznawać wspaniałe kąpiele to plan dla nas! Kiedy nadszedł dzień wyjazdu wszyscy byliśmy bardzo uradowani i podekscytowani. Nie mogliśmy się doczekać aż dojedziemy do naszego hotelu. Od razu się rozpakowaliśmy i udaliśmy na zwiedzanie. Natknęliśmy się przy okazji na wspaniałą starą winiarnie.

Spędziliśmy w niej naprawdę sporo czasu. Byłem w szoku, że w Polsce znajdują się tak doskonałe winiarnie. Od razu kupiłem cztery butelki dla moich rodziców, aby w domu móc również z nimi świętować pozytywne wyniki egzaminów. Ten fajny weekend w Świętokrzyskim zostanie w mojej głowie na zawsze.