Wiklinowa doniczka w otoczeniu bieli

 

Od zawsze ceniłam sobie naturalne produkty i to nie tylko, jak chodzi o jedzenie, ale też w ubraniach czy też w wyposażeniu wnętrz. Od jakiegoś czasu mam wymarzony domek letniskowy w pobliżu jeziora, do którego często przyjeżdżamy z rodziną w trakcie wakacji. Urządziłam go w bardzo klimatycznym, nieco w prowansalskim stylu. Jest przestronnie, ale przy tym bardzo przytulnie. 

Doniczki z wikliny ozdobą wnętrza

wiklinowe doniczki na kwiatyKiedyś, kiedy byłam w gimnazjum, oglądałam z mamą jakiś film, który mocno wpłynął na moje życie. Nie pamiętam tytułu, ale zapamiętałam to, że główni bohaterowie posiadali malowniczo położony domek letniskowy. Wtedy całym sercem zapragnęłam mieć coś takiego. Od jakiegoś czasu mogę cieszyć się zrealizowanym marzeniem. Mamy z rodziną domek nad jeziorem, do którego przyjeżdżamy w ciepłe dni. Urządziłam go tak, aby był przytulny a zaraz napawał optymizmem. Dominującym kolorem jest biel, dodatki są zaś naturalne, dominują więc różne odcienie brązu. Ciekawą ozdobą, którą zastosowałam stosunkowo niedawno, są popularne wiklinowe doniczki na kwiaty, które porozstawiałam gdzie tylko się da. Wiklina nawiązuje do wiejskiego stylu i pięknie współgra z bielą. Tworzy to bardzo specyficzny, sielski klimat. Aż miło się wypoczywa w takiej przestrzeni. Wiklinowe doniczki mają różne rozmiary, do małych, w których zasadziłam zioła, aż po wielkie, w których stoją mini drzewka. Część wiklinowych doniczek znalazła się też na tarasie. Większość z nich zawiesiłam.

Od jakiegoś czasu mamy z rodziną swój prywatny domek letniskowy. Mieści się on w pięknej okolicy nad jeziorem. Bardzo chciałam, żeby jego wygląd nawiązywał do sielskiego, wiejskiego klimatu. Stąd aranżacja w nieco prowansalskim stylu. Większość jest w bieli, połączonej z naturalnym drewnem czy wikliną. Ważnym elementem dekoracji są na przykład wiklinowe doniczki.