Wózek inwalidzki czy skuter?

 

Każda osoba niepełnosprawna pod względem ruchowym, chce być samodzielna. Dziś oczywiście mamy wiele rozwiązań, które pozwalają na to, by takie osoby faktycznie mogły wiele rzeczy robić same. Pomagają im w tym różnego rodzaju sprzęty.

Zalety skuterów inwalidzkich

skuter inwalidzkiTakimi sprzętami są między innymi wózki inwalidzkie oraz skutery elektryczne. Co lepiej jest wybrać, by dać osobie niepełnosprawnej jak najwięcej swobody? Zdecydowanie tutaj wygrywa skuter inwalidzki. Wózek inwalidzki bowiem trzeba napędzać siłą własnych rąk. Po pewnym czasie jest to natomiast bardzo męczące. Gdy pojawia się jakaś większa górka lub gdy trzeba wjechać chociażby do autobusu, jest to ogromnym wyzwaniem. Dlatego wiele osób poruszających się na tradycyjnych wózkach inwalidzkich, mimo wszystko korzysta z pomocy innych osób. Tymczasem skuter inwalidzki daje zupełnie inne możliwości. Przede wszystkim nie jest on napędzany siłą człowieka, tylko jaka sama nazwa wskazuje, porusza się przy pomocy mechanizmów elektrycznych. Dlatego też jazda na nim jest komfortowa, a osoba niepełnosprawna tak naprawdę nic nie musi robić sama. Tego typu skutery elektryczne mają także mnóstwo dodatkowych funkcji. czasem także pojemniki, w których można schować małe zakupy. To natomiast sprawia, że taka osoba jest zdecydowanie bardziej samodzielna. Skutery elektryczne dają łatwość w poruszaniu się pod górkę czy też w szybszej jeździe. Dzięki tym funkcjom, są one zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla użytkowników.

Obecnie wiele osób niepełnosprawnych decyduje się na to, by wejść w posiadanie skutera elektrycznego. Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie, jeśli ktoś chce być naprawdę samodzielny. Takie skutery są droższe od wózków, ale dają więcej możliwości.