Wuko oznacza czyszczenie kanalizacji pod ciśnieniem

Jak wyczyścić zapchaną kanalizację? Co zrobić, kiedy przez kanalizację ścieki nie płyną do szamba? W przypadku bloków mieszkalnych nie będą one płynąć do odpływów kanalizacyjnych. W takiej sytuacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do czyszczenia wuko. Jest to nic innego jak czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową. Jest to najskuteczniejsza metoda na najtrudniejsze przypadki.

Do czyszczenia metodą ciśnieniową potrzebny specjalny pojazd

czyszczenie wuko we wrocławiuSamo określenie wuko wzięło się od specjalistycznego pojazdu służącego właśnie do przepychania kanalizacji wodą płynącą pod bardzo dużym ciśnieniem. Pojazd jest wyposażony w bardzo mocną pompę tłoczącą, która pompuje wodę do specjalnego węża. Wąż jest wyposażony w głowicę – inaczej końcówkę – dopasowaną do wielkości rury i odpowiednią dla rodzaju zanieczyszczenia, które trzeba wyczyścić. I wyjaśniając na czym polega czyszczenie wuko we Wrocławiu trzeba zacząć właśnie od tego jaki jest rodzaj zanieczyszczenia. To pod konkretny rodzaj zanieczyszczeń dobiera się potem właśnie specjalną głowicę a także ustawia się ciśnienie wody, z jakim ma ona płynąć. Wąż idący od pompy w pojeździe wuko wprowadzany jest do kanalizacji, a następnie puszczona pod ciśnieniem woda wszystko dokładnie czyści. Nie wszystkie firmy oferujące usługi wodno-kanalizacyjne dysponują takim sprzętem. Dlatego w przypadku takich mocnych zanieczyszczeń w kanalizacji trzeba wezwać naprawdę profesjonalną firmę.

Nawet najbardziej zapchana i zanieczyszczona kanalizacja jest do wyczyszczenia. Potrzeba tylko specjalistycznego sprzętu. W przypadku czyszczenia wodą pod ciśnieniem niezbędny w tym celu jest pojazd wyposażony w bardzo mocną pompę. Firmy wykonujące takie czyszczenie muszą to robić z bardzo dużą ostrożnością i bardzo powoli zwiększać ciśnienie wody w wężu czyszczącym.