Wybieramy przedłużacz elektryczny

W wyposażeniu każdego domu są elementy, których nie może zabraknąć. Przydają się zawsze wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Do tego grona domowych niezbędników niewątpliwie należą przedłużacze elektryczne. Przydają się zarówno latem, kiedy planujemy imprezę w ogrodzie oraz zimą, kiedy chcemy przyozdobić nasz dom w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Cechy dobrego przedłużacza

przedłużacz elektrycznyPrzedłużacz przedłużaczowi nierówny. Inny powinniśmy zastosować podczas robót budowlanych, a jeszcze inny będzie służył nam w ogrodzie. Czym zatem kierować się przy wyborze właściwego? Przede wszystkim rodzajem. Do wyboru mamy przedłużacz elektryczny bębnowy, domowy i ogrodowy. Ten pierwszy wyróżnia długość, mobilność i wysoka jakość przewodu, dlatego jest on odporny na trudne warunki panujące na budowie. Przedłużacz ogrodowy powinien charakteryzować się wodoodpornością i specjalnym przygotowaniem do warunków panujących na zewnątrz. Przedłużacze domowe to te spotykane najczęściej. Przy wyborze odpowiedniego egzemplarza powinniśmy kierować się przede wszystkim liczbą potrzebnych nam gniazd. Najprostsze modele składają się z jednego gniazda, a najbardziej popularne są te, które dysponują czterema miejscami na podłączenie sprzętu. Kolejny wariant to długość przewodu – do użytku domowego wystarczą zwykle takie o długości od 1,5 do 2 metrów. Ważną kwestią jest także uziemienie, zwłaszcza jeżeli zamierzamy podłączać bardziej skomplikowane urządzenia elektryczne.

Sytuacji, w których potrzebujemy przedłużacza jest naprawdę wiele. Przyjmuje się, że w każdym gospodarstwie domowym powinien być co najmniej jeden do dyspozycji. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które umożliwią nam bezpieczne oraz skuteczne korzystanie ze sprzętu przez długie, długie lata.