Wybieramy suchą karmę dla psa

 

Posiadając psa, musimy odpowiednio zadbać o jego zdrowie, bowiem cala odpowiedzialność za zwierzę pozostaje w naszych rękach. Niezwykle ważne jest prawidłowe żywienie, które może mieć wpływ nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie organizmu pupila, ale także na jego odpowiednie zachowanie i agresywność. Powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę na to, co trafia do miski naszego czworonoga.

Jak wybrać najlepszą suchą karmę?

suche karmy dla psówDecydując się na posiadanie psa, musimy być świadomi wszystkich związanych z tym obowiązków. Jednym z najważniejszych, oprócz częstego spacerowania z pupilem, jest zapewnienie mu odpowiedniego wyżywienia. To, co włożymy do miski naszego pupila będzie miało wpływ na jego zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie, dlatego powinniśmy poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo uwagi. Wielu właścicieli korzysta z bardzo wygodnego i szybkiego rozwiązania, jakim są suche karmy dla psów. Okazuje się jednak, że karma karmie nie równa, a producenci zwykli stosować przeróżne chwyty marketingowe, aby zachęcić nas do zakupu produktu niekoniecznie dobrej jakości. Nie dajmy się zatem nabrać na kolorowe zdjęcia radosnych, szczęśliwych psów na opakowaniu i przed zakupem dokładnie sprawdźmy daną karmę. Analiza składu będzie tutaj bardzo potrzebna, choć manipulację producentów można zaobserwować również tutaj. Czasem jeden składnik może występować w składzie pod różnymi postaciami, na przykład kontrowersyjna w psiej diecie pszenica czasem występuje w kilku miejscach pod postacią mączki, śruty i tak dalej.

Unikajmy też w składzie kukurydzy, która tak jak wspomniana pszenica ma właściwości silnie alergizujące, przez co może niekorzystnie wpływać nie tylko na zdrowie czy wygląd sierści naszego czworonoga, ale także na jego zachowanie, powodując agresywność. Te składniki wywołują także ogólne obniżenie odporności i swędzenie skóry pupila.