Wyjątkowy złoty łańcuszek z medalikiem

Dla osób wierzących chrzest, bierzmowanie czy komunia święta są niezwykle ważnymi wydarzeniami w życiu całej rodziny. Nic więc dziwnego, że bliscy poszukują prezentu dla dziecka czy nastolatka, który podkreśli ważność danego wydarzenia. Najczęściej są to złote lub srebrne łańcuszki, a także różnego rodzaju ikony i obrazy przedstawiające postacie religijne czy też książki chrześcijańskie.

Cena złotego łańcuszka na chrzest lub komunię 

złoty łańcuszek z medalikiem - cena zakupuNależy pamiętać, że kupując dziecku biżuterię powinna być minimalistyczna oraz delikatna, pasująca do postury dziecka. Bardzo często rodzina decyduje się na personalizowany złoty łańcuszek z medalikiem – cena zakupu jest zależna od wielkości i próby złota. Dodatkowo płatny może być grawer z inicjałami przyszłego właściciela i datą chrześcijańskiego wydarzenia. Warto także zadbać o oryginalne i trwałe pudełko, ponieważ w przypadku chrztu czy komunii biżuteria raczej jeszcze trochę poczeka na jej założenie przez obdarowanego. Nie można więc dopuścić, aby uległa zabrudzeniu czy zniszczeniu. Dobrze więc dopytać sprzedawcę, co zrobić, aby łańcuszek nie sczerniał przez pozostawienie go w pudełku i domowej szufladzie. Medaliki mogą nawiązywać do motywu krzyża lub też przedstawiać jedną z ważnych postaci, m.in. Maryję czy Anioła Stróża. Wybór tego rodzaju zawieszek jest naprawdę ogromny w katolickich sklepach internetowych. 

Łańcuszki mogą być minimalistyczne lub udekorowane dodatkowymi kamykami czy cyrkoniami lub diamencikami. Od takich dodatków również zależy ostateczna cena zakupionego prezentu. Niektórzy stawiają także na bransoletki z zawieszkami czy kolczyki, jednak to medaliony są najpopularniejszym wyborem jeśli chodzi o chrzest, komunię oraz bierzmowanie. Niektórzy decydują się też na taki prezent dla nowożeńców.