Wykorzystanie pieluch tetrowych

 

Obecni dorośli, będąc dziećmi, z pewnością mieli zakładane na pupę wielorazowe pieluszki tetrowe, kiedy byli niemowlakami. Rodzice kiedyś nie mieli wyboru i musieli mieć ich spory zapas, bo trzeba było je często prać i prasować.

Gdzie można kupić pieluszki tetrowe?

Pieluchy tetrowe koloroweObecni rodzice, do przewijania dzieci stosują w zdecydowanej większości jednorazowe pieluszki, które pomimo, że są wykonane ze sztucznych materiałów, to są praktyczne. Nie można tego samego powiedzieć o pieluszkach tetrowych, które są wykonane z naturalnej bawełny i trzeba je po każdym zabrudzeniu prać w wysokich temperaturach i prasować w celu sterylizacji. Obecnie zastosowanie tychże pieluch jest znacznie szersze, bo choć jeszcze zdarzają się rodzice, którzy używają ich do przewijania, to jednak większość traktuje je jako pomocniczy materiał w wielu sytuacjach. Pieluchy tetrowe kolorowe i białe mogą służyć jako tkanina do wycierania buzi podczas posiłku, jako zabezpieczenie ubrania rodzica, kiedy trzyma malucha na ramieniu do odbicia lub do wycierania dziecka podczas upalnych spacerów. Pieluchy tetrowe są przede wszystkim tanie i łatwo dostępne. Choć nie są wieczne, to świetnie się sprawdzają przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Kolorowe pieluchy można wykorzystywać do okrywania dziecka podczas letniego spaceru, do spowijania dziecka, kiedy nie posiadamy profesjonalnego otulacza lub jako alternatywa dla prześcieradła na przewijaku. Poza tetrowymi pieluchami, w sprzedaży znajdziemy także flanelowe i bambusowe.

Przy opiece i pielęgnacji nad dzieckiem, potrzebne jest wiele artykułów, jednak pieluszki są traktowane jako niezbędne, gdyż zawsze się przydają. Warto mieć ich mały zapas w ilości pięciu – dziesięciu sztuk, aby zawsze czyste były dostępne pod ręką.