Wymiary toru wyścigowego i sporty ekstremanlne

Tor wyścigowy to inwestycja, która jest warta miliony złotych. Jednak czemu ma to mieć akurat takie wymiary a nie inne oraz co tyle kosztuje? A więc tak, tor wyścigowy to miejsce, gdzie ludzie mogą absolutnie bezkarnie ćwiczyć swoje umiejętności.

Sporty ekstremalne są niebezpieczne

sporty ekstremalneCzemu więc mają one być bezpieczne? Żeby ludzie mogli jeździć nawet na granicy swoich umiejętności i możliwości swojego pojazdu, a jednocześnie żeby było bezpiecznie. Tory samochodowe czy motocyklowe mają to do siebie, że jeżeli mają być cenionymi obiektami w świecie sportów, to muszą spełniać pewne normy. Najmniejsze ograniczenia ma chyba drifting, jednak nie ma co się dziwić, w końcu prędkości w tej dyscyplinie nie są aż tak wysokie. Oczywiście nie jest off road w polsce, gdzie prędkości są mega małe. Ogólnie sporty ekstremalne muszą być niebezpieczne, jednak w takich miejscach jak tory wyścigowe ma to spore znaczenie do ogólnej oceny. Dzisiaj podczas wyścigów nie dość, że niemal wszędzie są pułapki żwirowe, to jeszcze nie można zapomnieć czy to o wielu rzędach opon, które absorbują siłę uderzenia, albo też coraz częściej widzimy bandy dmuchane. Niestety nie da się uchronić przed wszystkimi tragicznymi sytuacjami, ponieważ motocyklista, jeżeli uderzy nawet w taką bandę przy prędkości ponad 200km na godzinę, to nie oszukujmy się, że ma jakieś szanse.

Dlatego właśnie tor musi być bezpieczny. Dodatkowo asfalt musi być szeroki, ponieważ są linie wyścigowe(najszybsze) i te dla wolniejsze, dla zawodników wolniejszy, dublowanych itd. Tor to bardzo przemyślane miejsce, jednak szkoda, że w naszym kraju jest ich tak mało.