Wypełnianie tkanek, czyli iniekcja kwasu hialuronowego

 

Wśród zabiegów medycyny estetycznej bardzo popularne są te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wbrew pozorom kwas ten występuje w naszym organizmie fizjologicznie. Nie jest to więc wprowadzanie czegoś zupełnie obcego do organizmu ludzkiego.

Kwas hialuronowy jako środek wypełniający zmarszczki

zabiegi medycyny estetycznej bydgoszczJest to polisacharyd, który składa się z liniowo ułożonych glikozaminoglikanów. Najwięcej kwasu hialuronowego w organizmie człowieka, bo ponad 50% znajduje się w skórze. Oczywiście jest on dostępny również w innych miejscach tj. gałka oczna, płyn stawowy, pępowina i nie tylko. Zadaniem kwasu hialuronowego w skórze jest stworzenie macierzy, w której zanurzone będą włókna kolagenowe i elastynowe. Kwas ten wiąże też i zatrzymuje w skórze naprawdę duże ilości wody, dlatego dobrze jeśli jest go w skórze dużo. Dzięki niemu skóra może być nie tylko nawilżona, ale też jędrna i sprężysta. Takie zabiegi medycyny estetycznej bydgoszcz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to np. mezoterapia igłowa. Kwas hialuronowy może skutecznie zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek, bruzd, fałdów i innych. Często wykorzystywany jest również jako wypełniacz tkankowy. Taki kwas stosowany jest w modelowaniu konturów ciała – można nim poprawiać owal twarzy i nie tylko. Kwas przywraca objętość skórze i rewitalizuje tkanki. Stosuje się go jako środek przeciwzmarszczkowy.

W gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się iniekcje kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest w stanie wygładzić różne zmarszczki. Mogą to być zmarszczki czołowe, zmarszczki między brwiami, kurze łapki, zmarszczki nosowo-wargowe i inne. Miejsce, w którym dojdzie do iniekcji kwasu hialuronowego, jest wcześniej znieczulane. W związku z tym cały zabieg wydłuży się do ok. 1 godziny. Efekty widoczne są praktycznie natychmiast i utrzymują się kilka miesięcy.