Wytrzymała folia do sianokiszonki

Do magazynowania i transportowania stosowane są różnego rodzaju materiały, które mają za zadanie chronić produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz utratą unikalnych właściwości. Takie rozwiązania potrzebne są nie tylko w branży handlowej, ale również w rolnictwie. 

Praktyczne i trwałe materiały do sianokiszonek

folie do sianokiszonekCoroczne zbiory upraw związane są także z odpowiednim magazynowaniem plonów. Do różnego typu pasz bardzo często stosowane są w gospodarstwach rolnych specjalne folie, które zabezpieczają zbiory przed utratą właściwości odżywczych. Folie do sianokiszonek powinny być przede wszystkim bardzo odporne, aby bez problemu można było stosować je do owijania zboża. Co ważne – profesjonalne i wysokiej jakości folie do sianokiszonek gwarantują także odporność na działanie promieni ultrafioletowych. Wytrzymałe folie zapewniają odpowiednią elastyczność oraz wysoką wydajność. Folie przeznaczone do przechowywania sianokiszonki przystosowane są również do zmiennych warunków atmosferycznych. Rolnicze folie dostępne są w różnych kolorach. Najczęściej stosowane są białe, również ze względu na najmniejszą podatność na nagrzewanie. Przy wyborze folii rolniczej warto zwrócić uwagę na stopień kleistości, co z kolei przekłada się na odpowiednią szczelność. W sprzedaży dostępne są również folie kilkuwarstwowe, różnej grubości. W zależności od rodzaju paszy oraz okresu przechowywania można dobrać najbardziej optymalne rozwiązania. 

Funkcjonalne folie do kiszonek są niezbędne w magazynowaniu zbiorów. Zastosowanie różnych kolorów folii pozwala na oznaczenie rodzajów paszy, co zdecydowanie ułatwia pracę w gospodarstwie. Właściwie przechowane zboża zachowują swoje walory odżywcze i stanowią pełnowartościowy pokarm dla zwierząt gospodarskich.