Zajmuję się wycinką drzew w Raciborzu

 

Nigdy nie myślałem, że skończę jako współczesny drwal, ale życie nie przestaje zaskakiwać. Już czwarty rok pracuję w firmie zajmującej się wycinką drzew i pielęgnacją terenów zielonych. Mamy sporo pracy przez cały rok.

Zajmujemy się nie tylko wycinką drzew

bezpieczna wycinka drzew w RaciborzuPracujemy na Śląsku, głównie w Raciborzu i okolicach, ale jedziemy też wszędzie tam, gdzie trafi się jakieś większe zlecenie. Z reguły nasza praca polega na wycince drzew oraz przycinaniu gałęzi formowaniu koron. Do tego przycinanie i formowanie żywopłotów, pielęgnacja trawników, ochrona drzew w czasie prac budowlanych, przesadzanie, sadzenie… Jest tego sporo. Zdecydowanie moim ulubionym, choć często też najbardziej wymagającym zajęciem jest wycinka drzew. Często trafiają się nam „drobne” wycinki, takie jak drzewa owocowe, ale bywają też bardziej wymagające zadania. Jak na przykład wycinanie starych czy chorych drzew, które zaczęły się już niebezpiecznie przechylać albo drzew uszkodzonych przez wiatr i burze. Zawsze dbamy o odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie prac, ponieważ poza zwykłymi technikami stosujemy też techniki alpinistyczne. Jak do tej pory wypadki nigdy nie były poważne, ale wiadomo, że nie zawsze szczęście nam sprzyja, więc czasem nie da się ich uniknąć. Cały czas się szkolimy i szlifujemy umiejętności, żeby nasza bezpieczna wycinka drzew w Raciborzu była jeszcze bezpieczniejsza. Poza wycinaniem drzew zajmujemy się też cięciem pni i gałęzi na mniejsze kawałki, zrąbkowaniem mniejszych gałęzi oraz frezowaniem pni. Nie każdy pień trzeba przecież usunąć razem z korzeniami.

Korzenie wystarczy tylko pociąć, a po wyfrezowaniu pnia można wyrównać nad nim warstwę ziemi i posiać trawę, jakieś inne rośliny czy położyć chodnik. My zresztą nie zajmujemy się karczowaniem pni.