Zakładanie sztucznych implantów zębowych

Implanty zębowe, to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z utrzymaniem zwyczajnej protezy zębowej. Mogą opadać im dziąsła, a może być też tak, że migdałki w gardle są bardzo wrażliwe i zakładając pełną protezę, prowokuje nas ona do wymiotów. To tak, jakby ktoś ciągle trzymał dwa palce głęboko w ustach. 

Gabinety z implantami zębowymi

implanty zębów w ToruniuTakich gabinetów z implantami jest dużo. Szczególnie w dużych miastach. Np. implanty zębów w Toruniu można „zamówić” w każdym, większym gabinecie. Same implanty nie są tanie, ale za to bardzo wygodne. I nie ma tu znaczenia, czy taki implant jest potrzebny pojedynczy, czy też ma być ich więcej. jeśli ubytek na szczęce jest znaczny, same implanty nadają się do utrzymania całej protezy częściowej – czyli nie potrzeba tutaj protezy zębowej z podniebieniem (bez niego sama proteza nie utrzymałaby się na dziąśle). Implant wszczepia się w szczękę i tym samym może on utrzymać cały szereg zębów, bez potrzeby dodatkowego, sztucznego podniebienia. Takie podniebienie stwarza wiele problemów. Choć jest tanie, nie nadaje się dla każdego. Czasem warto dołożyć trochę pieniędzy i zamówić sobie implanty zębowe, które jednocześnie będą wygodne, oraz praktyczne. No cóż, jeśli już zaniedbało się swoje zęby (nie wnikajmy w szczegóły powodów tych zaniedbań), trzeba postarać się całą „sprawę” naprawić w miarę szybko, aby stres związany z kontaktami w społeczeństwie (praca, znajomi itp.) nie sprawił, że całkowicie zamkniemy się z domu ze wstydu.

Człowiek to nie rekin, któremu zęby wyrastają w miarę potrzeby. Jeśli jednego złamie, natychmiast w jego miejsce pojawia się drugi. Gdyby taki drapieżnik miał zęby podobne do naszych, szybko zdechłby z głodu. Może nie mamy tak odpornych zębów jak ma rekin, ale za to mamy rozum, aby zapobiegać ich wypadaniu.