Zalety i wady prowadzenia treningów personalnych

Obecnie coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług trenera osobistego nie tylko wśród zamieszkujących Warszawę gwiazd show biznesu, ale również wśród zwyczajnych obywateli. Dlaczego tak jest? Odpowiedź może kryć się w coraz większej liczbie społeczeństwa walczącego z nadwagą.

Jak prowadzić treningi personalne?

treningi personalne warszawaTrener personalny jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych sposobów na uzyskanie wymarzonej sylwetki zaraz po zabiegach oferowanych przez medycynę estetyczną. Przede wszystkim treningi personalne są dla nas bezpieczne, gdyż czuwa nad nami osoba, której zadaniem jest przede wszystkim dopilnowanie, abyśmy poprawnie wykonywali ćwiczenia. Dodatkowo trener osobisty zmotywuje nas do ćwiczeń nawet podczas największego kryzysu. Nie raz zdarza się, że wykupujemy karnet na siłownię idziemy parę razy, a później dosyć ciężko nam tam dotrzeć i zawsze znajdujemy jakąś wymówkę. Natomiast trener personalny tak łatwo nam nie odpuści. Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że nie trzeba zatrudniać trenera osobistego by ćwiczyć pod okiem profesjonalisty, a treningi personalne Warszawa nie są potrzebne. Bowiem wystarczy iść na zajęcia grupowe, prowadzone przez trenera fitness. Jednak nie będzie to to samo co trening indywidualny bowiem grupa liczy kilka a nawet kilkanaście osób wobec tego ciężko jest dopilnować by wszyscy prawidłowo wykonywali ćwiczenia.

Plusem jest z pewnością także to, że osoba prowadząca z nami indywidualne treningi może i stworzyć dla nas spersonalizowaną dietę, dostosowaną do naszego trybu życia, a także upodobań. Jednak dużym minusem jest to, że musimy liczyć się z, że takowe usługi nie należą do najtańszych.