Zalety implantów zębów

 

Każdy zasługuje na piękny, śnieżnobiały uśmiech. Jednak nie każdemu jest to dane. Często sami przyczyniamy się do tego, że nasz uśmiech jest ciemniejszego koloru, na przykład poprzez picie kawy i palenie tytoniu. Jednak niekiedy nie jest to wina czynników środowiska.

Uśmiech z implantami zębów

implanty zębów żywiecPiękny uśmiech zależy również od genetycznych uwarunkowań. Na te nie mamy niestety wpływu i często okazuje się, że już w młodym wieku nasze zęby często się psują i wymagają interwencji stomatologa. Jeśli ząb się pokryje próchnicą, jest oczywiście do uratowania. Kolejny jego ból może świadczyć o konieczności leczenia kanałowego. Po leczeniu kanałowym, można powtórnie go wyleczyć jeśli ból nie ustępuje lub jeśli próchnica jest szeroko posunięta, ząb nadaje się tylko i wyłącznie do wyrwania. Niestety, często zdarza się że musimy wyrwać ząb jedno-korzeniowy, czyli jakiś z naszych przednich zębów. Oczywiście, w młodym wieku nie chcemy wstydzić się uśmiechać czy odzywać. Najlepszym rozwiązaniem są wtedy implanty zębów żywiec jest małym miastem, jednak możemy w nim znaleźć gabinety stomatologiczne oferujące wstawienie implantów. Implanty są wszczepiane w kość i pełnią jej funkcję. Szczęka zachowuje się z nimi tak samo jak z naszymi własnymi zębami- w ten sam sposób możemy gryźć oraz myć zęby. Niekiedy, przy zaniku kości, zabieg jest dużo trudniejszy i wymagający większej ilości wizyt oraz rekonwalescencji. Jednak możemy cieszyć się uzupełnieniem braków w uzębieniu.

Piękny uśmiech jest bardzo ważny. Potrzebny jest nam w każdej pracy. Na szczęście są w dzisiejszych czasach takie rozwiązania, które pomagają nam zwalczyć wstyd i wszelkie kompleksy związane z naszym uzębieniem. Musimy dbać o nie i reagować na każdy, nawet najmniejszy ból żeby utrzymać je na długo.