Zalety obuwia BHP

Do wypadków w trakcie wykonywania pracy, cały czas dochodzi niestety dość często. Oczywiście firmy starają się je na wiele sposobów minimalizować, jednak nie jest to tak prosta kwestia, jak mogłoby się wydawać. Niestety często są one wynikiem zaniedbań, przykładowo nienoszenia odpowiedniego obuwia BHP.

Jakie powinno być obuwie BHP?

obuwie bhp hurtownia szczecinObuwie BHP podobnie jak i odzież, to obowiązkowe kwestie podczas wykonywania obowiązków w pracy. Czasem zapewnia nam je od razu pracodawca, a innym razem otrzymujemy na nie stosowną ilość pieniędzy, jednak zakupu musimy dokonać już samodzielnie. Oczywiście obuwie BHP powinno zawsze być wybierane przez nas rozważnie. Czasem może wydawać nam się, że buty ze zwykłego sklepu także sprawdzą się w pracy, jednak ciężko o taki model, który spełniałby fachowe wymagania. Mówimy tutaj między innymi o normach, jakie powinno spełniać takie właśnie obuwie. Musi mieć ono przede wszystkim twardą podeszwę, dzięki czemu nic się przez nią nie przebije. Na budowach bardzo często są to między innymi gwoździe. Poza tym warto zdecydować się na obuwie ze wzmocnionym noskiem. Muszą one także solidnie trzymać kostkę w pionie, aby nie dochodziło do jakichś urazów czy też zwichnięć. Obecnie oferuje nam między innymi obuwie BHP hurtownia Szczecin posiada na swoim terenie takie hurtownie, jednak możemy spotkać je tak naprawdę w każdym mieście. Co więcej, wiele z nich działa również przez internet. Obecnie często zakupy online są dla nas wygodniejszą opcją.

Jak widać obuwie BHP to bardzo ważny element każdego stroju roboczego. Pracodawca ma prawo wymagać od nas zakładania takiego obuwia, jeśli pokryje on za nie koszty. To ważne żebyśmy stosowali się do takich zaleceń i nie lekceważyli poziomu bezpieczeństwa w naszym miejscu pracy.