Zawody na wyginięciu

Żyjemy w czasach w których następuje bardzo szybki rozwój techniki. W ciągu zaledwie dwudziestu lat otaczający nas świat zmienił się nie do poznania. Nowinki technologiczne docierają już do coraz większej części życia.

Kudowa Zdrój to miejsce, w którym Twoje dziecko pozna ginące zawody

KudowaSpotkać je można nie tylko w samochodach, komputerach, telefonach ale także w lodówkach, w przestrzeni miejskiej. Jednym słowem wszędzie. Obecnie wszystko podlega automatyzacji. I tak jak sto lat temu ludzi bali się utraty pracy z powodu automatyzacji, tak i obecnie groźba jest znowu realna. Istnieją zawody, które już teraz według prognoz specjalistów nie maja szans przetrwania. Według ekspertów najbardziej prawdopodobne jest zniknięcie telemarketerów. Zawód ten już obecnie opiera się głównie na automatycznych odpowiedziach wypisanych skryptów. Nie będzie więc trudno zastąpić je prostym programem komputerowym. Jeszcze jednym zawodem na wyginięciu jest recepcjonista, zadania tej osoby można zastąpić automatem samoobsługowym. Co się już obecnie dzieje, w wielu hotelach można już spotkać samoobsługowe recepcje. Dodatkowo maszyna będzie znać więcej języków niż człowiek. Wystarczy wgrać tylko odpowiedni słownik. Znacznemu ograniczeniu może także ulec zawód kasjerów w sklepach. W czasach gdzie każdy produkt ma swój kod kreskowy obsługa kasy dla klientów nie stanowi już problemu. Współczesne zawody zdają się szybko wymierać. Rozwój techniki i szeroka komputeryzacja życia nie pozostawia człowiekowi szans. Nie inaczej było sto lat temu. Poprzez rozwój techniki wiele zawodów przestało mieć racje bytu lub czynnik ludzki w nich został bardzo ograniczony. Do takich profesji należą, kiedyś niegdyś bardzo potrzebni, piekarze, kowale, garncarze. Obecnie zawody te są już na wyginięciu. Ciekawą inicjatywą wykazało się małżeństwo mieszkające w Kudowa Zdrój. Stworzyli oni szlak ginących zawodów. W pensjonacie w Kudowa Zdrój można poznać zawody o których rzadko już się słyszy. Miasto Kudowa Zdrój oferuje również inne atrakcje, a noclegi w pokojach i apartamentach są naprawdę w przystępnych cenach.

Warto więc może wybrać się na weekendową wycieczkę w celu poznania zawodów o których rzadko się już słyszy, a bez których kiedyś nie wyobrażano sobie życia.