Znajomości naszego dziecka

Każdy z nas potrzebuje przyjaciół. Oczywiście, możemy przejść przez całe życie bez ani jednej przyjaznej nam duszy, ale nie czarujmy się, co to byłoby za życie? Już nawet malutkie dzieci wiedzą, że jeśli mają kogoś bliskiego, to znacznie łatwiej będzie im przetrwać kolejny dzień. Przykładowo, kiedy wysyłamy naszą pociechę po raz pierwszy do przedszkola, to z całego serca życzymy jej, aby znalazła tam sobie przynajmniej jedną osobę, z którą będzie mogła się bawić.

Balony do modelowania

balonyOczywiście w rzeczywistości jest inaczej i ponieważ dzieci bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie, to już po kilku dniach nasze dziecko otoczone wręcz będzie gromadą rówieśników. Bardzo ważne jest aby nauczyć je odpowiedniego szacunku do drugiego człowieka, ale także tego, żeby potrafiło być asertywne. Oczywiście nam, jako rodzicom, nie wypada wtrącać się w prywatne sprawy naszego dziecka, które zdobywając pierwszych przyjaciół, z całą pewnością będzie chciało narysować linię, oddzielającą jego życie rodzinne od tego bardziej prywatnego. Nie narzucajmy naszemu maluchowi zbyt dużej opieki, ale równocześnie z daleka kontrolujmy, jakie przyjaźnie nawiązuje. Doskonałym sposobem na sprawdzenie tego, z kim przebywa nasze dziecko, jest zorganizowanie dla niego przyjęcia urodzinowego. Znajdźmy sklep internetowy z balonami, który ma w swojej ofercie zniżki, jeśli zamówimy sporą liczbę balonów – niech będą to nawet balony na wesele, przecież dzieci i tak nie zauważą różnicy. Warto również zakupić balony do modelowania, maluchy bardzo lubią formować z nich przeróżne stworki. Pod sufitem mogą wisieć kolorowe balony z helem, a oparcia krzeseł i klamki zdobić mogą balony dekoracyjne.

Na przyjęcie warto również zaprosić przynajmniej część rodziców znajomych naszego dziecka. Tego typu zapoznanie się znacznie ułatwi przyszłe relacje pomiędzy dziećmi – one będą mogły spędzać czas z przyjaciółmi, natomiast rodzice nie będą mieli nic przeciwko temu, gdy ich dziecko będzie chciało iść w odwiedziny do kolegi, którego rodziców już przecież poznali.